כֻּלָּנוּ כְּאֶחָד בְּאוֹר פָּנֶיךָ – מעיל לספר תורה משובץ רקמת בדי משי

כֻּלָּנוּ כְּאֶחָד בְּאוֹר פָּנֶיךָ

מעיל לספר תורה – בית הכנסת בירוחם

ספטמבר 2023

 

פרשת ויקהל אשר בספר שמות נפתחת בציווי
“וַיַּקְהֵ֣ל משֶׁ֗ה אֶת כָּל עֲדַ֛ת בְּנֵ֥י יִשְׂרָאֵ֖ל וַיֹּ֣אמֶר אֲלֵהֶ֑ם אֵ֚לֶּה הַדְּבָרִ֔ים אֲשֶׁר־צִוָּ֥ה יְהֹוָ֖ה לַֽעֲשׂ֥ת אֹתָֽם:קְח֨וּ מֵֽאִתְּכֶ֤ם תְּרוּמָה֙ לַֽיהֹוָ֔ה כֹּ֚ל נְדִ֣יב לִבּ֔וֹ יְבִיאֶ֕הָ אֵ֖ת תְּרוּמַ֣ת יְהֹוָ֑ה זָהָ֥ב וָכֶ֖סֶף וּנְחֽשֶׁת, ווּתְכֵ֧לֶת וְאַרְגָּמָ֛ן וְתוֹלַ֥עַת שָׁנִ֖י וְשֵׁ֥שׁ וְעִזִּֽים: וְעֹרֹ֨ת אֵילִ֧ם מְאָדָּמִ֛ים וְעֹרֹ֥ת תְּחָשִׁ֖ים וַֽעֲצֵ֥י שִׁטִּֽים…

פרשות ויקהל פקודי עוסקות בעיקרן בעניינים הנוגעים להקמת המשכן. הציוויים על הקמת המשכן חומרי הגלם צבעוניות הבדים  והטקסטילים שבה.

אחת העבודות האחרונות של הסטודיו היתה מעיל לספר תורה בעל שושלת ארוכה שהגיע לארץ כתרומה מארה”ב. זכינו לעצב למשפחת האן מעיל לספר תורה אשר הכניסו ותרמו לבית הכנסת אשר בירוחם.

 

לספר התורה אשר הובא לאר,  נתפר מעיל לספר תורה שלפי בקשתה של אפרת ידגיש את המרקם האנושי והקהילתי של בית הכנסת לצעירים בירוחם בהתאם לציטוט “כלנו כאחד – באור פניך” מתוך ברכת שים שלום מתפילת שמונה עשרה.

אפרת החלה את תהליך החיפוש והעיצוב אחר מעיל כבר לפני מספר שנים בסטודיו ליודאיקה “אפוד”, סטודיו בעל מוניטין רב שנסגר במהלך השנים עת פרשה עדינה לגמלאות.

 

עדינה המליצה לאפרת לפנות אל סטודיו  המתמחה בעיצוב טקסטיל ויודאיקה לפתח את העיצוב מההתחלה. לאחר שיחות ואישור מבעלת הסטודיו התחלנו לפתח ולעבוד על בסיס הסגנון העיצובי שאותו בחרה. ובנינו מספר ורסיות עיצוב לפי טעמה של אפרת

בחרדת קודש לעבודה המקורית, כמו גם בהערכה גדולה לעדינה – פיתחנו את עיצוב המעיל עקב בצד אגודל והוספנו שינויים סגנוניים שישמרו על העיצוב המקורי אך גם יתנו פרשנות חדשה, הן בחומרי הגלם וגם בטכניקות הרקמה והתפירה טכניקות המזוהות עם עבודת הסטודיוכל אלו לשביעות משפחת האן.

זכינו ללוות את אפרת ובני משפחתה בהכנסת ספר התורה והיתה לנו זו זכות להיות שותפים בתהליך היצירה.


“ברוך אתה ה’ אלוקינו מלך העולם הטוב והמטיב”

ברכת הטוב ובמיטב נאמרת בעת הכנסת ספר תורה לבית מקדשו

שנזכה בימים אלו ככתוב בברכת שים שלום

בָּרְכֵנוּ אָבִינוּ כֻּלָּנוּ כְּאֶחָד בְּאוֹר פָּנֶיךָ,

לבשורות טובות וימים טובים בחודש זה.

אמן !

מעצבים עבורך מסורת - תמונות מתוך תהליך העבודה המרתק על יצירת המעיל

Select your currency
ILS שקל ישראלי חדש
Scroll to Top
גלילה למעלה
דילוג לתוכן