צרו קשר

הסטודיו – ארלוזרוב 13א רמת גן,

מיקוד 5248121

כדאי לדעת על המוצרים שלנו!

“…וְעָשׂוּ לָהֶם צִיצִת עַל כַּנְפֵי בִגְדֵיהֶם לְדֹרֹתָם” (במדבר ט”ו, ל”ח)

טלית היא בגד בצורה מלבנית, אשר בארבע פינותיו שזורים חוטי הציצית. יהודים מתעטפים בה בזמן התפילה, והיא נחשבת לתשמיש מצווה. משמעות המונח טלית היא “בגד” בשפה הארמית, ולכן יהודים נהגו בעבר להתייחס לכל בגד בשם זה.

מטרת השימוש בטלית היא לגרום למתפלל לזכור את כל המצוות, להרחיק אותו מלתור אחרי הלב והעיניים ומהליכה אחרי היצר הרע.

הטלית עוטפת אותנו בחיי היום־יום ועוברת איתנו אירועים משמעותיים מרגע הלידה ועד לפטירה. מתפילת הבוקר – שחרית, תפילות השבת והחגים, טקסי בר המצווה והנישואין.

אין לכבס את הטלית במכונת כביסה. ניקוי יבש מומלץ לשמירה על איכות הבד העדין ולמניעת פגיעה בו. אפשר לנקות את הטלית באמצעים ביתיים תוך הקפדה על כביסה ידנית במים קרים או פושרים, עד 30 מעלות בעזרת חומרים לכביסה עדינה ביד, וייבוש בצל למניעת שינויי צבע או התכווצות.

כיסוי החלות הוא מנהג הלכתי עתיק שלפיו יש לכסות את שתי החלות של סעודת השבת בשעת הקידוש. לשם כך נהוג להשתמש כיום במפית לחלות. 

למנהג זה שלושה טעמים מעניינים ויפים: 

  • על פי הגמרא, חשוב שיהיה ניכר שהחלות הובאו לכבוד סעודת שבת ועל ידי כיסויין נראה כאילו אינן, ונראה שהובאו רק כשמסירים את המפה בתחילת הסעודה.
  • השני על פי הירושלמי, זכר למן שניתן לבני ישראל במדבר, שהיה מוגן מלמעלה ומלמטה בטל שמים, ולכן מניחים את לחם המשנה שהוא זכר למן, כשמפת השולחן תחתיו וכיסוי חלה מעליו.
  • השלישי – מדין סדר הקדימות בברכות יש לברך קודם על הלחם ואחר כך על היין, אך בשל האיסור לאכול לפני הקידוש, מקדשים תחילה, ולכן מכסים את החלות ועל ידי הכיסוי זה נחשב כאילו הן אינן נמצאות על השולחן.

בסטודיו אנו מעצבים טליתות, פריטי יודאיקה שונים ומזכרות לאירועים בדגש מיוחד על עבודות יד, עיצוב דפוסים, רקמות ופיתוחי טקסטיל הנעשים עבור כל לקוח בהתאמה אישית.

ניתן לעצב פריטי טקסטיל בשילוב צבעים ופסוקים או משפטים בהתאם לסיפור אישי המאפיינים אתכם ומשלבים סיפור, זיכרון, פיסת בד, מקטע צבעוני שמשמעותיים עבורכם, או לכבוד כל אירוע ייחודי משפחתי.Select your currency
ILS שקל ישראלי חדש
Scroll to Top
גלילה למעלה
דילוג לתוכן