כחוט השני

כחוט השני
המשכן לאמנות, עין חרוד – מרץ 2022

התערוכה “כחוט השני” מציגה מבחר עבודות יודאיקה עשויות טקסטיל מאוסף המשכן לאמנות, עין חרוד – פרוכות ומעילי תורה, שחלקם הובאו לישראל אחרי השואה מבתי כנסת באירופה, במסגרת פרויקט הצלה לשימור זכרן של קהילות יהודיות שרבות מהן אינן קיימות עוד. לצד פריטים אלה מוצגות עבודות של ארבעה אמנים יהודים ישראלים המקיימות שיח חזותי עמם.

יעל סרלין, אמנית המתגוררת בירושלים, יצרה יריעת בד גדולה הכוללת סמלים שמצאה על גבי מצבות בפולין. היא מזמינה את המבקרים להוסיף לעבודה רקמות משלהם, וכך יוצרת חיבור מחודש לשכבות סמויות של סיפורים, אמונות ומסורות.
איתמר שגיא, אמן בין-תחומי המתגורר בתל-אביב, מתמקד בעבודות רקמה וטקסטיל. הוא יציג את עבודתו חופות – חופות קידושין שיצר עבור מספר בני משפחה. החופה היא סמל לבית שיבנו בני הזוג יחדיו.
סיגל מאור, אמנית המתגוררת באשדוד, משתמשת בחומרים ממוחזרים ובחפצים מן המוכן ליצירת אמנות טעונה רגשית המבוססת על טקסטים יהודיים. עבודתה חוקרת את עיצוב הדף התלמודי.


דורון זאבי, מעצב אופנה וטקסטיל עצמאי, משלב בעבודתו חומרי גלם חדשניים הקשורים עמוקות לחייו האישיים. הוא יציג מעילי תורה שיצר מחפצים שנותרו בעזבונו האישי של אביו.

קישור לעמוד התערוכה במוזיאון – כאן

עוד על התערוכה בכתבתה המרתקת של ד”ר אביבה וינטר במוסף שבת יהדות – מקור ראשון – הקליקו לקריאה

 

ההכנות ואירוע הפתיחה המרגש

Select your currency
ILS שקל ישראלי חדש
Scroll to Top
גלילה למעלה
דילוג לתוכן